Amerikanci u polufinalu lako svladali Brazil, sada čekaju Srbiju.

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država pobijedila je Brazil 122:87 u utakmici četvrtfinala olimpijskog turnira.

Amerikanci su već nakon prvog poluvremena riješili pitanje pobjednika. Rezultat je nakon prvih 20 minuta bio 63:36, tako da je ekipa Stevea Kerra ostalo samo održati tu prednost do kraja utakmice.

Brazil je pružio solidan otpor, ali Amerikanci jednostavno u ekipi imaju preveliku kvalitetu da bi im Brazilci ozbiljno naudili. Brazil je u četvrtfinale prošao kao treća ekipa u grupi, u kojoj je imao tek jednu pobjedu i dva poraza.

Devin Booker zabio je 18 poena, a Anthony Edwards 17 za SAD. LeBron James utakmicu je završio s 12 poena i devet asistencija. Kod Brazilaca je najbolji bio centar Bruno Caboclo, koji je zabio 30 poena uz šest skokova. Georginho de Paula zabio je 15 poena te uhvatio osam skokova.

SAD će u polufinalu igrati protiv Srbije, koja je ranije u utorak napravila najveći preokret u historiji Olimpijskih igara. Srbi su se vratili iz deficita od 24 poena protiv Australije. Izborili su produžetke, a kasnije i pobijedili 95:90.

Drugi polufinalni par su Njemačka i Francuska. Nijemci su bili bolji od Grčke, dok su Francuzi izbacili Kanadu. Sve polufinalne utakmice igraju se u četvrtak.

Izvor: Vijesti.ba